Všechny epizody

Stříbro na olympiádě? Super, ale nežiju z jednoho závodu – Lukáš Rohan

Změní olympijská medaile člověk život? Neztratí sportovec drive a chuť dál tvrdě trénovat? Nejen tahle témata jsme probrali s vodním slalomářem Lukášem Rohanem, který loni na olympiádě v Tokiu vybojoval parádní stříbro.

Za 24 hodin ultramaratonu prožijete celý život – Radek Brunner

Prožíváš při ultramaratonu krizi? „Jo, vždycky mezi pátou a šestou hodinou zvracím, takže už s tím můžu počítat.“ Radek Brunner je jeden z nejúspěšnějších českých ultramaratonců. Ročně naběhá kolem 8 tisíc kilometrů a během první vlny covidu si střihl na páse virtuální závod, při kterém natočil přes 400 km a skončil na celém světě druhý.

Výsledky si nepamatuju, pocity ano. V Pekingu mě bolely nohy – Jessica Jislová

Biatlonistka Jessica Jislová za sebou má nejúspěšnější sezónu ve světovém poháru. Co ji nakoplo? Podle statistik si letos udržela nejvyšší úspěšnost střelby, v čem je její síla?

Komentovat sport v rádiu je umění. Jednou mi tekly slzy – Jan Pokorný

Jan Pokorný je novinář, publicista, rozhlasový a televizní moderátor a také správný fanoušek. Během svého zahraničního působení ve Francii zažil velké sportovní akce z první ruky a teď byl i u rozjezdu Radiožurnálu Sport. Dostává sport v médiích dostatečný prostor?

Chápu, že mě někdo nemá rád. Vrcholový sport přináší oběti – Petr Koukal

Jekyll & Hyde. Petr Koukal je jediný český badmintonista, který se dlouhodobě dokázal držet ve světové špičce, přesto mu mnozí dávali sežrat, že slaví spíš mediální úspěch než ten sportovní.

Basket mi dal všechno. Důchod zatím nechystám – Natália Hejková

Natálie Hejková je legenda mezi trenéry a dost možná nejúspěšnější basketbalová coachka na světě. Se svými týmy nasbírala během kariéry desítky úspěchů na klubové i reprezentační úrovni. Co ji pořád na vedení basketbalistek baví, když už plus mínus všechny porazila?

Teď chci ukázat ukrajinské sportovce v nejlepším světle – Dmytro Dolgopolov

Dmytro Dolgopolov je extraligový volejbalista a rozehrávač příbramských Kocourů. Kromě tréninků a zápasů má teď ale úplně jiné starosti. Ruská invaze na Ukrajinu se týká jeho rodiny i přátel, jak se v takovou chvíli dokáže člověk postavit na palubovku a odehrát kvalitní zápas?

Krasobruslařky dnes končí kariéru v 16 letech – Tomáš Verner

S Tomáš Vernerem jsme zabrousili do světa krasobruslení. Na olympiádě v Pekingu na sebe v emotivním klání strhly pozornost ruské bruslařky a po soutěži se začalo uvažovat o omezení startu nezletilých závodnic. Proč vůbec krasobruslařských vrcholů dosahují stále mladší děti, které pak končí kariéru i v 16 letech?

Nepodal jsem nejlepší výkon, na USA jsme měli – Tomáš Pacina

Skoro přímo z letiště zamířil Tomáš Pacina, trenér ženského nároďáku žen, do našeho studia. Jak hodnotí první olympijský turnaj, který mají hokejistky za sebou?

Na můstku není pro strach místo. Holek skáče víc a víc – Karolína Indráčková

Skoky na lyžích mužů jsou součástí zimních olympijských her už od jejich premiéry v roce 1924. České ženy jsou na Hrách poprvé až teď.