Všechny epizody

Jedna loď na olympiádě? Není to prokletí, díky tomu jsme nejlepší – Vít Přindiš

Vítek ani jako současný světový šampión nemá kvůli přísným pravidlům a nominačním kvótám jistotu účasti na následujících olympijských hrách. Jak si může vybojovat letenku do Paříže 2024?

Vítězové dělají to, co poražení dělat nechtějí – Martin Fuksa

„Nebuďte furt jen doma za počítačem. Jděte ven a užívejte si offline svět, protože opravdový život se odehrává venku,” vzkázal mladým klukům úspěšný kanoista Martin Fuksa, kterého jsme přivítali u mikrofonu v 89. díle našeho podcastu Přes Příkop.

V basketu i na jevišti si chci vždycky zahrát, ne zablbnout – Ivan Trojan

Jak vypadaly basketbalové začátky Ivana Trojana? Proč se nakonec nestal vrcholovým sportovcem, ale hercem? Pomůže naší reprezentaci?

Gladiátor nebo nadšenec? Motivací sportovců je spousta – Helena Máslová

Čím se zabývá psychosomatika a jak se tento obor postupně vyvíjel? Jaký má arsenál postupů při léčbě a komu se hodí? To nám prozradí doktorka Helena Máslová.

Thaibox není pro bezmozky, jako policajt se neperu – Jakub Klauda

Co je thaibox a jaké předpoklady jsou pro něj důležité? Jaká byla Jakubova cesta k tomuto sportu? Existoval nějaký konkrétní důvod, proč zvolil tak tvrdé prostředí? Naším hostem je Jakub Klauda, thaiboxer a policista.

Nagano je paradoxně náš problém, hokej jede na setrvačnost – Jakub Koreis

Co schází hokeji, aby se vrátil zpět na výsluní? Jaké zkušenosti získá mladý hokejista přestupem do zámoří? Nejen na to nám odpověděl bývalý hokejista Jakub Koreis, který byl v juniorském věku jen malý kousek od vstupu do NHL.

Fotbal mi nestačil, chtěl jsem být celebrita i mimo sport – Lukáš Vácha

V novém dílu jsme přivítali sparťanského fotbalistu a bývalého reprezentanta, Lukáše Váchu. Proč mu půlka lidí fandila a druhá zas nadávala? Čím to bylo, že budil takovou pozornost?

Bouchání s balonem? Jenom to tě na život po sportu nepřipraví – Pavel Pumprla

Každý sportovec musí někdy ukončit svou kariéru a přechod do další životní fáze není snadný. Nejen proto jsme si pozvali Pavla Pumprlu, profesionálního basketbalistu, který se na opuštění palubovky svědomitě chystal i během aktivních let

Špatný spánek = špatný výkon? Zažité pravdy vás jenom vystresují – Veronika Baláková

Jakou roli hraje psychologie ve sportu? Do 82. dílu našeho podcastu přijala pozvání Veronika Baláková, sportovní psycholožka a místopředsedkyně Asociace psychologů sportu.

Bez frází je o podstatě sportu. Nebavilo mě psát jen o gólech – František Suchan

Do dnešního dílu přijal pozvání otec projektu Bez frází, František Suchan. Co ho v mládí fascinovalo a přeneslo se i do jeho novinářské práce? Co všechno prožil v redakcích, než se rozhodl rozjet spolu s Radimem Vrbatou projekt Bez frází?