Všechny epizody

Horolezcům chystám předpověď počasí i o půlnoci – Alena Zárybnická

Když počasí rozhoduje o životě a smrti, určitě chcete mít na telefonu někoho, kdo mu rozumí. Alenu Zárybnickou všichni známe jako rosničku z ČT, ale už méně lidí ví, že pro české horolezce je často zásadní osobou jejich dobrodružství.

Zůstat hezkou tvářičkou by bylo snazší, než říct pravdu – Gabriela Soukalová

Český biatlon před Gábinou a po ní jsou dva odlišné vesmíry. Jak se vypořádala s koncem závodění, kdy člověk ze dne na den přestane sportovat a endorfiny i radost z vítězství nahradí temnější stavy? Co jí nabíjí energií teď?

6 nejposlouchanějších dílů podcastu Přes Příkop – Satoranský, Vacval, Dušek a další

Dali jsme dohromady TOP6 nejposlouchanějších epizod našeho sportovního podcastu, poslechněte si je.

Zlatý míč pro Messiho je zasloužený, big data změní fotbal – Jakub Dobiáš

Jak se dá skautovat víc než 255 tisíc hráčů fotbalu naráz? Je důraz na centry efektivní herní strategií? Souvisí počet naběhaných kilometrů s počtem gólů?

Hokejisty jsem trénoval tajně, aby se hlavní kouč nezlobil – Dominik Kodras

Individuální vs. týmový trénink. Kolik prostoru by v kolektivním sportu měl dostat každý hráč na přípravu po vlastní ose? Zaostávají čeští hokejisté v silových dovednostech? Povídali jsme si s Dominikem Kodrasem, který aktuálně působí jako silový a kondiční trenér hokejového nároďáku.

Necítil jsem nohy, ale touha vrátit se na Tour de France mě držela – Petr Vakoč

Skvěle rozjetá kariéra profesionálního cyklisty, individuální úspěchy, přestupy do velkých týmů a pak tvrdý náraz. Petr Vakoč přežil nástrahy pelotonu, ale na soustředění v JAR ho smetl kamion. Kudy vedla jeho cesta zpět k závodění?

I bez dresů musí být poznat, že na led skáče česká repre – trenér Tomáš Pacina

Česká hokejová reprezentace žen si dokráčela pro historický postup na olympijské hry. Velký životní příběh za sebou má i coach Tomáš Pacina, který hokejistky pod pět kruhů dovedl. Už v 15 letech emigroval a postupně se v zámoří prosadil jako skills coach.

Bez porodu bych finále v Tokiu neběžela. Nakopnul mě – Kristiina Mäki

Překonala 30 let starý český rekord a sedm měsíců po porodu se probojovala až do olympijského finále na trati 1 500 metrů. Kristiina Mäki za sebou v Tokiu zanechala parádní stopu. Co ji žene dál? Jak trénuje?

Extrémní zátěž někdy skousne hůř hlava než tělo – Michal Šafář

Jaká byla spolupráce s Petrou Kvitovou a dalšími hvězdami českého sportu? Mají sportovní psychologové napilno jen před olympiádou? Tohle a spoustu dalších témat jsme probrali s Michalem Šafářem, předsedou Asociace psychologie sportu České republiky a děkanem Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého.

Vrcholový trénink by hobíka zabil. V běhu se chodí za hranu – Jan Pernica

Trénoval filmového Zátopka, českou běžeckou špičku i spoustu „hobíků“. Jan Pernica kombinuje vrcholový sport s amatérským.