Všechny epizody
Učím sportovce odpuzovat prohry. Jídlo ovlivňuje emoce – Vít Schlesinger
Vít Schlesigner pomáhá sportovcům posouvat jejich hranice. Svým přístupem, který nazval sporthacking, hledá cesty, jak může vrcholový sportovec zocelit svou hlavu, zlepšit výkon, a hlavně cítit radost a naplnění z toho, co dělá.
Hokej jako národní sport? Stačí pár kroků a bude to jinak – Vilém Franěk
Co rozhoduje o popularitě sportů? Tradice, hráčská základna, ale i umění komunikovat. Proč jsou některé nové sporty všude, zatímco zaběhlé svazy vyklízí mediální prostor?
Vánoce jsem za 16 let slavila doma jednou. Jedu na 100 % – Helena Havelková
Kam přišla, tam platila za elitní smečařku a rozdílovou hráčku. Helena Havelková dokázala v prestižních zahraničních klubech vyhrát skoro všechno, ale ve sbírce ji chybí velké úspěchy s nároďákem. Co se s tím rozhodla dělat?
Na rozdíl od Sparťanů si myslím, že Křetínský fotbalu rozumí – Pavel Hartman
Po delší pauze se vracíme do fotbalového prostředí, abychom s novinářem, ale zároveň i trenérem a absolventem FTVS, Pavlem Hartmanem, probrali jeho zákulisí.
V MMA teď za rvačky dostávám místo poznámek peníze – Matěj Kuzník
U mikrofonu jsme přivítali fightera Matěje Kuzníka. Proč se rvaním se v ringu začal, a jak se tento sport změnil v posledních letech? Dá se trénovat boj bez toho, aby člověk na tréninku dostal nakládačku? Jak vlastně vypadá svět profesionálního zápasníka?
Stříbro na olympiádě? Super, ale nežiju z jednoho závodu – Lukáš Rohan
Změní olympijská medaile člověk život? Neztratí sportovec drive a chuť dál tvrdě trénovat? Nejen tahle témata jsme probrali s vodním slalomářem Lukášem Rohanem, který loni na olympiádě v Tokiu vybojoval parádní stříbro.
Za 24 hodin ultramaratonu prožijete celý život – Radek Brunner
Prožíváš při ultramaratonu krizi? „Jo, vždycky mezi pátou a šestou hodinou zvracím, takže už s tím můžu počítat.“ Radek Brunner je jeden z nejúspěšnějších českých ultramaratonců. Ročně naběhá kolem 8 tisíc kilometrů a během první vlny covidu si střihl na páse virtuální závod, při kterém natočil přes 400 km a skončil na celém světě druhý.
Výsledky si nepamatuju, pocity ano. V Pekingu mě bolely nohy – Jessica Jislová
Biatlonistka Jessica Jislová za sebou má nejúspěšnější sezónu ve světovém poháru. Co ji nakoplo? Podle statistik si letos udržela nejvyšší úspěšnost střelby, v čem je její síla?
Komentovat sport v rádiu je umění. Jednou mi tekly slzy – Jan Pokorný
Jan Pokorný je novinář, publicista, rozhlasový a televizní moderátor a také správný fanoušek. Během svého zahraničního působení ve Francii zažil velké sportovní akce z první ruky a teď byl i u rozjezdu Radiožurnálu Sport. Dostává sport v médiích dostatečný prostor?
Chápu, že mě někdo nemá rád. Vrcholový sport přináší oběti – Petr Koukal
Jekyll & Hyde. Petr Koukal je jediný český badmintonista, který se dlouhodobě dokázal držet ve světové špičce, přesto mu mnozí dávali sežrat, že slaví spíš mediální úspěch než ten sportovní.