Všechny epizody

Olympiáda český curling posune. Šance na úspěch jsou – Karel Kubeška

Český curling se poprvé probojoval na olympijské hry. Manželé a zároveň spoluhráči Tomáš a Zuzka Paulovi nás budou reprezentovat ve smíšených dvojicích. Je to historický úspěch?

Se smrtí se v Himálajích počítá. To nás blahobyt odnaučil – Radek Jaroš

Radek Jaroš je první Čech, který pokořil všechny osmitisícovky bez kyslíku a sherpů. Na celém světě to před ním dokázalo pouze 14 lidí. Co člověka do nejvyšších hor planety žene?

200 IRONMANů? Usilovat o nedosažitelné máme v DNA – Petr Vabroušek

Petr Vabroušek je světový fenomén mezi triatlonisty a vytrvalci. Na svém kontě má přes 200 dokončených IRONMANů, dokázal v sedmi dnech zaběhnout maraton na sedmi kontinentech nebo pokořit 100 kilometrový závod v Antarktidě.

Horolezcům chystám předpověď počasí i o půlnoci – Alena Zárybnická

Když počasí rozhoduje o životě a smrti, určitě chcete mít na telefonu někoho, kdo mu rozumí. Alenu Zárybnickou všichni známe jako rosničku z ČT, ale už méně lidí ví, že pro české horolezce je často zásadní osobou jejich dobrodružství.

Zůstat hezkou tvářičkou by bylo snazší, než říct pravdu – Gabriela Soukalová

Český biatlon před Gábinou a po ní jsou dva odlišné vesmíry. Jak se vypořádala s koncem závodění, kdy člověk ze dne na den přestane sportovat a endorfiny i radost z vítězství nahradí temnější stavy? Co jí nabíjí energií teď?

6 nejposlouchanějších dílů podcastu Přes Příkop – Satoranský, Vacval, Dušek a další

Dali jsme dohromady TOP6 nejposlouchanějších epizod našeho sportovního podcastu, poslechněte si je.

Zlatý míč pro Messiho je zasloužený, big data změní fotbal – Jakub Dobiáš

Jak se dá skautovat víc než 255 tisíc hráčů fotbalu naráz? Je důraz na centry efektivní herní strategií? Souvisí počet naběhaných kilometrů s počtem gólů?

Hokejisty jsem trénoval tajně, aby se hlavní kouč nezlobil – Dominik Kodras

Individuální vs. týmový trénink. Kolik prostoru by v kolektivním sportu měl dostat každý hráč na přípravu po vlastní ose? Zaostávají čeští hokejisté v silových dovednostech? Povídali jsme si s Dominikem Kodrasem, který aktuálně působí jako silový a kondiční trenér hokejového nároďáku.

Necítil jsem nohy, ale touha vrátit se na Tour de France mě držela – Petr Vakoč

Skvěle rozjetá kariéra profesionálního cyklisty, individuální úspěchy, přestupy do velkých týmů a pak tvrdý náraz. Petr Vakoč přežil nástrahy pelotonu, ale na soustředění v JAR ho smetl kamion. Kudy vedla jeho cesta zpět k závodění?

I bez dresů musí být poznat, že na led skáče česká repre – trenér Tomáš Pacina

Česká hokejová reprezentace žen si dokráčela pro historický postup na olympijské hry. Velký životní příběh za sebou má i coach Tomáš Pacina, který hokejistky pod pět kruhů dovedl. Už v 15 letech emigroval a postupně se v zámoří prosadil jako skills coach.