Všechny epizody

Češi mistry světa? V koncovce to chce hráče, co soupeře natřou – Jaroslav Berka

Florbal jako školní sport? „Chápu to, protože ve školách je populární, ale na nejvyšší úrovni je to o něčem jiném.“ Do podcastu jsme si pozvali Jaroslava Berku, bývalého sportovního ředitele florbalové Sparty, úspěšného trenéra juniorských výběrů a aktuálního trenéra mužské florbalové reprezentace.

Peloton na Tour de France je jako kolona, co se řítí 140 km/h – René Andrle

Jak vypadá zákulisí Tour de France? Proč se v cyklistických pelotonech padá víc než dřív? Rozhoduje v etapách kromě maximálního výkonu a výdrže i strach a odvaha? Svět profesionální cyklistiky jsme probrali s Reném Andrlem.

ODM je zážitek na celý život. I děti mohou vyprodat stadiony – Filip Šuman

Kdo zažil, je nadšený, kdo nezažil, možná ani neví, že se taková akce koná. Jak se z Olympiády dětí a mládeže podařilo udělat akci s celospolečenským rozměrem, kterou v přímém přenosu vysílá Česká televize a vyprodává stadiony?

Sport a technologie? Někdo musí sbírat kroky, aby se hýbal – Petr Mára

Ztrácíme cit pro život? Jak nás mění technologie, a v čem je příležitost? Do našeho sportovního podcastu jsme pozvali nesportovního hosta, technologického evangelistu Petra Máru.

Před Wimbledonem mě budou svrbět ruce. Nevracím se pro peníze – Bára Strýcová

Pracuje Bára Strýcová na návratu? Co je aktuálně nejtěžší a je pořád trénink a pohyb důležitou součástí jejího dne? Její pestrý běhavý tenis a naprostý zápal pro hru bavily diváky po celém světě, tak zažijí ho sportovní fanoušci ještě?

Ty hraj, my se postaráme. Proč vedeme sportovce k závislosti? – Vacek & Němec

Nejeden světový sportovec utopil vydělané jmění v hazardu a dalším ukončila kariéru závislost na návykových látkách. Jsou sportovci ohrožená skupina?

Na tribuně vedle sebe nesedíme, ale jako majitelé se shodneme – Janeček & Novotný

Jaké je vlastnit a řídit volejbalový klub? To jsme rozebrali s majiteli českých top celků, které letos dokráčely do finále play off a o titulu rozhodlo až prasátko v pátém setu posledního utkání.

Učím sportovce odpuzovat prohry. Jídlo ovlivňuje emoce – Vít Schlesinger

Vít Schlesigner pomáhá sportovcům posouvat jejich hranice. Svým přístupem, který nazval sporthacking, hledá cesty, jak může vrcholový sportovec zocelit svou hlavu, zlepšit výkon, a hlavně cítit radost a naplnění z toho, co dělá.

Hokej jako národní sport? Stačí pár kroků a bude to jinak – Vilém Franěk

Co rozhoduje o popularitě sportů? Tradice, hráčská základna, ale i umění komunikovat. Proč jsou některé nové sporty všude, zatímco zaběhlé svazy vyklízí mediální prostor?

Vánoce jsem za 16 let slavila doma jednou. Jedu na 100 % – Helena Havelková

Kam přišla, tam platila za elitní smečařku a rozdílovou hráčku. Helena Havelková dokázala v prestižních zahraničních klubech vyhrát skoro všechno, ale ve sbírce ji chybí velké úspěchy s nároďákem. Co se s tím rozhodla dělat?