Všechny epizody

„K.O. v taekwondu spíš nedostanete, technika Jean-Claude van Damma je super“ – Viktor Jankovský

České taekwondo se může pyšnit skvělými výsledky českých závodnic na nedávných Evropských hrách v Krakově. V čem se ale vůbec tento bojový sport liší od ostatních? Nejen na to vám odpoví v novém dílu našeho podcastu lídr české reprezentace taekwonda, trenér Viktor Jankovský.

„Šéfovat MS v hokeji? Řeší se tuny ledu na regeneraci i postele“ – Jan Černý

Zajímá vás, co všechno se musí nachystat na MS v hokeji a jaké to je takové akci šéfovat? Pozvali jsme si generálního sekretáře Českého svazu ledního hokeje, Jana Černého.

„Vylítnout v devadesátce ze zatáčky? Na to na kole nemůžeš myslet. Tour je o hlavě“ – Mathias Vacek

Mathias Vacek je jeden z největších talentů nastupující generace cyklistů. Jak se mu to povedlo? Chtěl od mala závodit nebo se stal projektem svých rodičů?

Když nekouříš, můžeš občas běhat maraton. I v 75 letech mám duši závodníka – Jan Pirk

„Srdce je jediný orgán, jehož činnost vnímáme, i když je zdravé.” Na motorce za námi do studia dorazil kardiochirurg a člen Českého klubu fair play, Jan Pirk. Který sport vnímá jako zdravý a který naopak jako nezdravý? Kolikrát běžel maraton?

Míň je víc? Příliš těžký tréninky mě možná stály olympijskou medaili– Simona Kubová

„Šampiónem se stává ten, který cvičí, i když se trenér nedívá.” Do 128. epizody podcastu Přes Příkop jsme si pozvali poprvé zástupkyni plavání a zároveň několikanásobnou medailistku na evropských i světových šampionátech, Simonu Kubovou, rozenou Baumrtovou.

Vést hokejový nároďák a klub je jiná disciplína. Ve 20 jsou hráči křehcí na duši – Radim Rulík

Po 18 letech se povedlo české hokejové dvacítce dovézt medaili z mistrovství světa. Lodivodem stříbrných reprezentantů byl trenér roku 2022 a zároveň náš dnešní host, Radim Rulík. Jaký je to pocit být trenérem roku v týmových sportech?

Američanky se od nás učí týmovosti – Kateřina Mrázová + bonus: Viktorie Jílková

Úspěchy české ženské hokejové reprezentace zaregistrovalo nemálo českých fanoušků. Ať už první kvalifikaci v historii na olympijské hry a nebo skvělé bronzové medaile ze dvou posledních Mistrovství světa.

Politiku od sportu nejde oddělit. Rusové do Paříže nepatří – Jindřich Šídlo

Plánoval být sportovním novinářem nebo psát o kultuře. Nakonec skončil v politickém rybníčku, v němž patří k novinářům z první ligy. V novém díle jsme přivítali velkého fanouška Arsenalu Jindřicha Šídla.

Jet 248 km/h šusem nejde popsat. Cestou dolů už si to nesmíte rozmyslet – Radim Palán

Jaké to je řítit se na lyžích z kopce rychlostí téměř 250 km/h? O tom vám povypráví dnešní host Radim Palán, zapálený rychlostní lyžař a skicrossař.

Výsledky jsou reklamou pro moje hodnoty. Červený brýle a lifehacky mají smysl – Filip Langer

V 16 letech přičuchnul ke komentování sportovních událostí, nakonec se zúčastnil sedmi olympiád a nyní moderuje i vlastní pořad TIKI-TAKA. Do nového dílu zavítal sportovní komentátor a moderátor Petr Svěcený.