Míň je víc? Příliš těžký tréninky mě možná stály olympijskou medaili– Simona Kubová

„Šampiónem se stává ten, který cvičí, i když se trenér nedívá.” Do 128. epizody podcastu Přes Příkop jsme si pozvali poprvé zástupkyni plavání a zároveň několikanásobnou medailistku na evropských i světových šampionátech, Simonu Kubovou, rozenou Baumrtovou. Proč plavání nemá v Česku takové jméno jako jinde ve světě? V čem nám svět uplaval? V jakým zemích je tento sport největší fenomén?

Znak, prsa, kraul a motýlek. Na jaký plavecký styl se Simona specializuje a proč? Co jí během života motivovalo k tvrdým tréninkům v bazénu? Jak vypadá plavecký trénink a kolik jich Simona absolvuje za týden? Jaké myšlenky jí při plavání běží hlavou? Co pokládá za své největší plavecké úspěchy? Co ji dělilo od zisku olympijské medaille?

Simona zvládla při profesionálním sportu zároveň dosáhnout na akademický titul Ph.D. Jakou vysokou školu vystudovala? Vidí určitý rozdíl v náročnosti studia mezi sportovci z individuálního a kolektivního sportu? Neláká ji po konci kariéry triatlon? Jak těžké je se uživit plaváním? Jaký je to pocit, když ještě před startem ví, že nemá šanci vyhrát?

Užijte si poslech a nezapomeňte nás sledovat na Instagramu.

Partner podcastu:

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.