Všechny epizody

Komentovat sport v rádiu je umění. Jednou mi tekly slzy – Jan Pokorný

Jan Pokorný je novinář, publicista, rozhlasový a televizní moderátor a také správný fanoušek. Během svého zahraničního působení ve Francii zažil velké sportovní akce z první ruky a teď byl i u rozjezdu Radiožurnálu Sport. Dostává sport v médiích dostatečný prostor?

Chápu, že mě někdo nemá rád. Vrcholový sport přináší oběti – Petr Koukal

Jekyll & Hyde. Petr Koukal je jediný český badmintonista, který se dlouhodobě dokázal držet ve světové špičce, přesto mu mnozí dávali sežrat, že slaví spíš mediální úspěch než ten sportovní.

Basket mi dal všechno. Důchod zatím nechystám – Natália Hejková

Natálie Hejková je legenda mezi trenéry a dost možná nejúspěšnější basketbalová coachka na světě. Se svými týmy nasbírala během kariéry desítky úspěchů na klubové i reprezentační úrovni. Co ji pořád na vedení basketbalistek baví, když už plus mínus všechny porazila?

Teď chci ukázat ukrajinské sportovce v nejlepším světle – Dmytro Dolgopolov

Dmytro Dolgopolov je extraligový volejbalista a rozehrávač příbramských Kocourů. Kromě tréninků a zápasů má teď ale úplně jiné starosti. Ruská invaze na Ukrajinu se týká jeho rodiny i přátel, jak se v takovou chvíli dokáže člověk postavit na palubovku a odehrát kvalitní zápas?

Krasobruslařky dnes končí kariéru v 16 letech – Tomáš Verner

S Tomáš Vernerem jsme zabrousili do světa krasobruslení. Na olympiádě v Pekingu na sebe v emotivním klání strhly pozornost ruské bruslařky a po soutěži se začalo uvažovat o omezení startu nezletilých závodnic. Proč vůbec krasobruslařských vrcholů dosahují stále mladší děti, které pak končí kariéru i v 16 letech?

Nepodal jsem nejlepší výkon, na USA jsme měli – Tomáš Pacina

Skoro přímo z letiště zamířil Tomáš Pacina, trenér ženského nároďáku žen, do našeho studia. Jak hodnotí první olympijský turnaj, který mají hokejistky za sebou?

Na můstku není pro strach místo. Holek skáče víc a víc – Karolína Indráčková

Skoky na lyžích mužů jsou součástí zimních olympijských her už od jejich premiéry v roce 1924. České ženy jsou na Hrách poprvé až teď.

Olympiáda český curling posune. Šance na úspěch jsou – Karel Kubeška

Český curling se poprvé probojoval na olympijské hry. Manželé a zároveň spoluhráči Tomáš a Zuzka Paulovi nás budou reprezentovat ve smíšených dvojicích. Je to historický úspěch?

Se smrtí se v Himálajích počítá. To nás blahobyt odnaučil – Radek Jaroš

Radek Jaroš je první Čech, který pokořil všechny osmitisícovky bez kyslíku a sherpů. Na celém světě to před ním dokázalo pouze 14 lidí. Co člověka do nejvyšších hor planety žene?

200 IRONMANů? Usilovat o nedosažitelné máme v DNA – Petr Vabroušek

Petr Vabroušek je světový fenomén mezi triatlonisty a vytrvalci. Na svém kontě má přes 200 dokončených IRONMANů, dokázal v sedmi dnech zaběhnout maraton na sedmi kontinentech nebo pokořit 100 kilometrový závod v Antarktidě.