Všechny epizody

V basketu i na jevišti si chci vždycky zahrát, ne zablbnout – Ivan Trojan

Jak vypadaly basketbalové začátky Ivana Trojana? Proč se nakonec nestal vrcholovým sportovcem, ale hercem? Pomůže naší reprezentaci?

Gladiátor nebo nadšenec? Motivací sportovců je spousta – Helena Máslová

Čím se zabývá psychosomatika a jak se tento obor postupně vyvíjel? Jaký má arsenál postupů při léčbě a komu se hodí? To nám prozradí doktorka Helena Máslová.

Thaibox není pro bezmozky, jako policajt se neperu – Jakub Klauda

Co je thaibox a jaké předpoklady jsou pro něj důležité? Jaká byla Jakubova cesta k tomuto sportu? Existoval nějaký konkrétní důvod, proč zvolil tak tvrdé prostředí? Naším hostem je Jakub Klauda, thaiboxer a policista.

Nagano je paradoxně náš problém, hokej jede na setrvačnost – Jakub Koreis

Co schází hokeji, aby se vrátil zpět na výsluní? Jaké zkušenosti získá mladý hokejista přestupem do zámoří? Nejen na to nám odpověděl bývalý hokejista Jakub Koreis, který byl v juniorském věku jen malý kousek od vstupu do NHL.

Fotbal mi nestačil, chtěl jsem být celebrita i mimo sport – Lukáš Vácha

V novém dílu jsme přivítali sparťanského fotbalistu a bývalého reprezentanta, Lukáše Váchu. Proč mu půlka lidí fandila a druhá zas nadávala? Čím to bylo, že budil takovou pozornost?

Bouchání s balonem? Jenom to tě na život po sportu nepřipraví – Pavel Pumprla

Každý sportovec musí někdy ukončit svou kariéru a přechod do další životní fáze není snadný. Nejen proto jsme si pozvali Pavla Pumprlu, profesionálního basketbalistu, který se na opuštění palubovky svědomitě chystal i během aktivních let

Špatný spánek = špatný výkon? Zažité pravdy vás jenom vystresují – Veronika Baláková

Jakou roli hraje psychologie ve sportu? Do 82. dílu našeho podcastu přijala pozvání Veronika Baláková, sportovní psycholožka a místopředsedkyně Asociace psychologů sportu.

Bez frází je o podstatě sportu. Nebavilo mě psát jen o gólech – František Suchan

Do dnešního dílu přijal pozvání otec projektu Bez frází, František Suchan. Co ho v mládí fascinovalo a přeneslo se i do jeho novinářské práce? Co všechno prožil v redakcích, než se rozhodl rozjet spolu s Radimem Vrbatou projekt Bez frází?

Češi mistry světa? V koncovce to chce hráče, co soupeře natřou – Jaroslav Berka

Florbal jako školní sport? „Chápu to, protože ve školách je populární, ale na nejvyšší úrovni je to o něčem jiném.“ Do podcastu jsme si pozvali Jaroslava Berku, bývalého sportovního ředitele florbalové Sparty, úspěšného trenéra juniorských výběrů a aktuálního trenéra mužské florbalové reprezentace.

Peloton na Tour de France je jako kolona, co se řítí 140 km/h – René Andrle

Jak vypadá zákulisí Tour de France? Proč se v cyklistických pelotonech padá víc než dřív? Rozhoduje v etapách kromě maximálního výkonu a výdrže i strach a odvaha? Svět profesionální cyklistiky jsme probrali s Reném Andrlem.