Atmosféra? Katar ukázal, že pořádat MS v jednom městě je skvělé – Petr Kubásek

Dolar, libra, rubl, lira, tolar, euro. Takto netradičně začal dnešní díl, do kterého zavítal komentátor patřící mezi českou špičku a který se právě vrátil z probíhajícího fotbalového šampionátu v Kataru, Petr Kubásek. Proč začal podcast netradičně? Jak se Petr připravuje na komentování? Jak se probojoval v televizi k fotbalu a má na starosti i jiné sporty? Jak moc pomáhá, když člověk mluví o sportu, jehož je fanoušek?

Nejvíce jsme se věnovali světovému šampionátu v Kataru, kde sám Petr několik dní byl. Stihl na místě něco jiného kromě práce? Co se mu jako první vybaví při vzpomínkách na Katar? Jaká je šance se na tak velké akci přiblížit k největším hvězdám? Jakou úroveň a styl fanoušků zažil na místě? Jak tam vypadá infrastruktura a stadiony a co s nimi mají v plánu po ukončení MS? Dá se s místními mluvit o fotbale?

Ke konci rozhovoru jsme více rozebrali samotné dění na hřišti. Z jakého týmu je nejvíce nadšen a zachytil nějakého vycházejícího obra? Co říká na účinnost VARu a na dlouhé nastavovaní, které vystihuje šampionát? Jak Petr hledí na fotbal jako „náboženský” prvek? V čem bude fotbal nový po Kataru? Dozvíte se!

Užijte si poslech a nezapomeňte nás sledovat na Instagramu.

Partner podcastu:

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.