Američanky se od nás učí týmovosti – Kateřina Mrázová + bonus: Viktorie Jílková

Úspěchy české ženské hokejové reprezentace zaregistrovalo nemálo českých fanoušků. Ať už první kvalifikaci v historii na olympijské hry a nebo skvělé bronzové medaile ze dvou posledních Mistrovství světa. Co hokejistkám schází k dosažení hodnotnějších kovů? Nejen na to jsme se zeptali Kateřiny Mrázové, asistentky kapitánky českého nároďáku, a experta Deníku Sport, Ondřeje Kuchaře.

Proč se Kateřina rozhodla do 18 let hrát společně s kluky? Měla samostatnou šatnu? Setkala se v klučičí kabině někdy s despektem? Měla vůbec možnost hrát dívčí mládežnický hokej? Jaký rozdíl je v pravidlech hokeje pro ženy oproti těm pro muže? Jak vypadala její hokejová cesta až do Ameriky? Co si odtud odnesla jak ze sportu, tak i ze společnosti?

Kateřina po americkém angažmá hrála i ve Švédsku. Jak srovnává úroveň ženského hokeje v Americe oproti Švédsku? Co jí hokej dá do života? Je pravda, že jsou v kabině hráčky zlopamětné? Jaký přínos měl trenér Tomáš Pacina pro ženský hokej? Co se stalo, že těsně po olympiádě skončil? A jaký je rozdíl mezi ním a novou trenérkou reprezentace?

Ná závěr jsme vám jako bonus přidali postřehy z rozhovoru s 16 letou Viktorií Jílkovou, kapitánkou hokejové reprezentace žen U16 a mistryní světa v Muaythai. Užijte si to!

Užijte si poslech a nezapomeňte nás sledovat na Instagramu.

Partner podcastu:

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.