Vést hokejový nároďák a klub je jiná disciplína. Ve 20 jsou hráči křehcí na duši – Radim Rulík

Podpořte nás prosím v anketě Podcast roku, kde je letos poprvé podkategorie sport. Hlasovat můžete na https://www.podcastroku.cz/#hlasovani – stačí název našeho podcastu „Přes Příkop“ vyplnit do políček a odeslat. Děkujeme!

Po 18 letech se povedlo české hokejové dvacítce dovézt medaili z mistrovství světa. Lodivodem stříbrných reprezentantů byl trenér roku 2022 a zároveň náš dnešní host, Radim Rulík. Jaký je to pocit být trenérem roku v týmových sportech? Byl dojatý při předávání cen?

Radim během svého působení v extraligových Pardubicích vyhrál s týmem základní část, ale zvednout mistrovský pohár se jim už nepodařilo. Co stojí za jeho odchodem? Jak dlouho bude vstřebávat konec u týmu? Do jaké míry má trenér svobodu pracovat a vybírat si své hráče? Existuje v českém hokeji klub, který má dlouhodobou vizi a strategii?

Musí trenér hokejem žít 24/7? Může ukázat vůči týmu nejistotu? A co třeba přiznat chybu? Jak moc je důležitá chemie v realizačním týmu? Jaký je rozdíl v trénování národního týmu a extraligového mužstva? Český hokej zažil po úspěšném přelomu tisíciletí slabší období. Odrazil se už ode dna nebo může spadnout ještě níž? Dozvíte se!

Užijte si poslech a nezapomeňte nás sledovat na Instagramu.

Partner podcastu:

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.