Češi mistry světa? V koncovce to chce hráče, co soupeře natřou – Jaroslav Berka

Florbal jako školní sport? „Chápu to, protože ve školách je populární, ale na nejvyšší úrovni je to o něčem jiném.“ Do podcastu jsme si pozvali Jaroslava Berku, bývalého sportovního ředitele florbalové Sparty, úspěšného trenéra juniorských výběrů a aktuálního trenéra mužské florbalové reprezentace.

Jak charakterizoval svůj trenérský rukopis? Co vnímá jako svoji klíčovou vlastnost, a co jako slabinu? Jak velkou šanci má trenér ve florbale ovlivnit výkon mužstva a výsledek zápasu?

Po letech na klubové úrovni Jaroslav přijmul roli hlavního trenéra národního týmu mužů. Jaká je náplň jeho práce a odmítl pod jeho vedením někdo reprezentovat? V čem zaostává národní tým oproti florbalovým velmocem? Jaká jsou kritéria a na čem mu nejvíce záleží při skládání týmu? Na čem je potřeba zapracovat k získání vysněného mistrovského titulu?

Ve zbylém čase jsme se věnovali Světovým hrám v americkém Birminghamu, kde nároďák nebude chybět. Jak se liší formát turnaje? Mění se taktika vzhledem k rozdílné hrací době? A co by se muselo stát, aby se stal florbal součástí olympiády?

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.