Jedna loď na olympiádě? Není to prokletí, díky tomu jsme nejlepší – Vít Přindiš

V nové epizodě neopouštíme vodácké prostředí, avšak přesuneme se z Labe do Tróji. Vít Přindiš je aktuální mistr světa ve vodním slalomu závodící v kategorii K1 a mimo jiné inženýr biomedicínského studia na ČVUT. Co ho táhlo ke studiu a jaký obor konkrétně studoval? Pokoušel se dosáhnout i na doktorský titul? Bavilo ho vést diplomové práce? Jak se podle něj dá kombinovat vrcholový sport a škola?

Vítek ani jako současný světový šampión nemá kvůli přísným pravidlům a nominačním kvótám jistotu účasti na následujících olympijských hrách. Jak si může vybojovat letenku do Paříže 2024? Existuje možnost rozvolnění pravidel, aby Česká republika získala více kvalifikačních míst? Jaké má na vodě slabé stránky a jak náročný byl návrat ke kajaku po těžkém zranění? Jak bojuje s psychikou, když o výsledku dvouletého tréninkového úsilí rozhoduje minuta a půl závodu?

Vodní slalomáři nejvíce trénují na zrekonstruovaném umělém kanále v Tróji. Kdy ho tam můžeme zahlédnout? Kolik možností rozestavění branek se v Tróji dá postavit? Jak se chystají tratě na světových pohárech? Čím se dá zpříjemnit příprava v zimě? Troufne si kromě kanálů i na divokou řeku?

Partner podcastu:

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.