MMA pro mě není sport. Vítězství by nemělo být za cenu zranění soupeře – Václav Scheiner

Je vykonávání funkce rozhodčího diagnóza z dětství? Jakou prestiž má v zápase ocenění Zlatá píšťalka? Jejím držitelem a zároveň naším dalším hostem je světová rozhodcovská elita v zápase, Václav Scheiner. Čím se zápas odlišuje od ostatních bojových sportů? V jakých disciplínách se můžou zápasníci utkat? Nesetkávají se s názorem, že zápas je jako název sportu zavádějící? Dojde k rebrandingu?

Zápas je bojový sport bez úderů a kopů. Co se tedy vůbec může stát při zápase? Jaký je rozdíl mezi chvatem a hmatem? Jaký chvat je oceněný nejvíce body? Spojuje zápasníky úcta a respekt jako to bývá ve většině bojových sportů? Odkud tento sport pochází a kde má nejširší základny? Bude zápas na olympijských hrách? S jakými ambicemi tam česká výprava pojede?

Václav byl jako rozhodčí na třech olympijských hrách, ale jeho funkce je pouze v rovině dobrovolnictví. Jaké ma tedy civilní zaměstnání? Kde na tom nachází jako dobrovolník zadostiučinění? Existuje něco jako duše rozhodčího? Kolik rozhodčích je na utkání a jak probíhá rozhodování? Jaké zápasy se mu nepovedly, a na které naopak velmi rád vzpomíná?

Užijte si poslech a nezapomeňte nás sledovat na Instagramu.

Partner podcastu:

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.