V baseballu při hře pokecáte i se soupeřem. Na Evropě chceme placku – Martin Červenka

Český baseball má za sebou historickou událost – vůbec poprvé se náš národní výběr dostal na prestižní turnaj World Baseball Classic a v Japonku si vůbec neudělal ostudu. Naopak! Ve studiu jsme tak vyzpovídali úspěšného catchera českého týmu, Martina Červenku. Do Japonska je doprovázel také baseballový expert Deníku Sport, Martin Hašek, kterého jsme přizvali, aby nám celý turnaj přiblížil. Co tak prestižní klání znamená pro světový baseball? Jak na kluky působila atmosféra obří události? Jak dlouhá je cesta, aby se přiblížili těm nejlepším týmům?

Jestli ještě nemáte baseballová pravidla v malíku, Martin vám jako catcher přiblíží svou roli i pozice ostatních. Co je jeho úkolem při zápase? Jaké pokyny ukazuje nadhazovačovi? Co znamená strike out? Střídají se nadhazovači během zápasu? Věděli jste, že při zápase si hráči pokecají i se soupeřem?

Martin byl doslova krok od účasti v Major League, nejprestižnější soutěži světa. Jak vypadala jeho baseballová kariéra? Co potřebuje český nároďák k dosažení dalších úspěchů? S jakým cílem budou bojovat na domácím evropském šampionátu v září? Co nám na závěr Martin prozradil o svém trenérovi Pavlu Chadimovi?

Užijte si poslech a nezapomeňte nás sledovat na Instagramu.

Partner podcastu:

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.