S favority už si nechodíme jenom pro fotku. Eurobasket u nás uspěl – Jakub Kudláček, Michal Ježdík

Zažívá český basket pouze generační úspěch, nebo už jsou podmínky nastavené tak, že to nebude ojedinělý výkyv? Kdo se v budoucnu stane tahounem reprezentace? Co říkají na vypadnutí národního týmu v osmifinále mistrovství Evropy? Nejen to jsme rozebrali s dvěma basketbalovými insidery, Michalem Ježdíkem a Jakubem Kudláčkem.

Září je ve znamení Eurobasketu 2022, který hostila, jako jedno z pěti měst, také Praha. Jak dokáže takto velký turnaj pomoci domácímu sportovnímu prostředí? Jak velká byla návštěvnost turnaje a využila se kapacita největší haly v Praze naplno? Vnímají po loňských úspěších vypadnutí českého družstva v rané fázi play-off jako zklamání? Kde vidí silné a slabé herní stránky našeho týmu a stoupá stále jeho kvalita? Byl letošní turnaj last dance pro nynější domácí generaci?

Jakub působí jako mezinárodní skaut v NBA týmu Charlotte Hornets, který patří Michaelu Jordanovi, takže jsme na chvíli opustili české hranice a rozebrali celosvětový basket. Jak celkově Tomáš Satoranský uspěl v nejprestižnější lize světa a jakou roli v tom sehrál jeho týmový duch? Jsou českým hráčům dveře za oceán otevřeny? Proč basketbalové prostředí produkuje málo individuálně založených hráčů? Jak pracují trenéři s hvězdami? My už nyní vítěze Eurobasketu známe, ale koho si naši hosté v době natáčení tipli na zlato? Trefili se?

Partner podcastu:

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.