Zátopek? Na Oscara prý moc světový. Netflix seriál o Slavii by mě bavil – Kryštof Mucha

Jak je těžké natočit a vyprodukovat sportovní film? V čem je tento žánr složitý a co o něm řekl slavný režišér Miloš Forman? Zeptali jsme se výkonného ředitele Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, Kryštofa Muchy. Kryštof je zároveň jeden z producentů filmu Zátopek – jak se na celý projekt rok a půl od premiéry a běhá Zátopek ještě v kinech mimo ČR?

Co všechno musí mít sportovní film, aby dávalo smysl ho točit? Na čem se dá postavit, aby divák neměl pocit, že předem ví, jak to dopadne? Proč je českých hraných filmů se sportovní tematikou naprosté minimum? Má Kryštof v hlavě další sportovní osobnosti, jejichž příběh by se měl natočit? Co zabránilo filmu Zátopek proniknout na shortlist Oskarů? Co stojí na dobovém filmu nejvíce peněz? Kultura a sport – co mají společného a hodilo by se sportu vlastní ministerstvo?

Karlovarský filmový festival je jednou z nejvýznamnějších společenských akcí na českém území. Jsou sportovci vítanými hosty a patří vůbec do showbyznysu? Z koho se skládá tým, který stojí za provozem celého festivalu? Bojovali někdy s konkurencí? Kryštof je velkým fanouškem fotbalové Slave – co říká na komplikující se cestu za titulem? Nechystá se dokumentární série o Slavii ve stylu Drive to Survive?

Užijte si poslech a nezapomeňte nás sledovat na Instagramu.

Partner podcastu:

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.