Poslouchejte podcast Přes Příkop

S trenéry, sportovci a dalšími osobnostmi rozebíráme do hloubky zákulisí sportu. 

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Partner podcastu:

Nejnovější díly

Starší díly najdete ve všech podcastových aplikacích 👇🏼

Baseball je hra chyb. Jste hvězda, i když v 70 % neuspějete – Pavel Chadim

V profesním životě neurolog, ve „volném čase” trenér národního baseballového týmu, který uspěl v kvalifikaci na nejprestižnější světovou soutěž World Baseball Classic.

Ponížení, když jsem skončil jako hráč, mě nakoplo vrátit se jako trenér – Martin Svědík

Hráčskou kariéru mu ukončilo zranění, teď na lavičce fotbalového Slovácka prožívá úspěšné trenérské roky a s týmem se probojoval až do pohárové Evropy. Hostem 98. dílu není nikdo jiný než Martin Svědík. Jak se z hráče stal trenérem?

Za olympijské zlato vděčím manželovi. Já chtěla skončit dřív – Kateřina Emmons

Střelbu má jak v rukou, tak v srdci. Přesto by nabídku stát se armádním sniperem odmítla. Do 97. dílu k nám zavítala olympijská vítězka a mistryně světa i Evropy ve sportovní střelbě, Kateřina Emmons.

Z Olympu chci udělat sportovní rodinu. Berbr mi kvůli výsledku nevolal – Michal Volf

Do 96. dílu našeho podcastu dorazil muž dvou tváří. Na jedné straně fotbalový sudí, na té druhé šéf resortního sportovního centra ministerstva vnitra Olymp, Michal Volf.

Opustit systém a projet svět na kole. Bylo to 28 tisíc km zážitků – Furt Pryč

Za 16 měsíců projeli na gravel kolech nespočet zemí po celém světě, cestou našlapali přes 28 tisíc kilometrů a především získali obrovské množství zážitků. Jak jim necelý rok a půl na cestě a mimo systém změnil život?

Praha je na olympiádu vesnice. Bál bych se o infrastrukturu – Zdeněk Škoda

Dokázala by Česká republika uspořádat olympijské hry? Odrazují extrémně vysoké náklady potenciální pořadatelské země od kandidatury? To vše a mnohem více jsme rozebrali se Zdeňkem Škodou, historikem Českého olympijského výboru a také místopředsedou České olympijské akademie.

Řvaní funguje. Chci pak trenérovi dokázat, že to umím líp – Digrinová & Šimáňová

Obě jsou ve svých týmech kapitánky, obě teď bojují na mistrovství světa, kam se české volejbalistky vrací po dvou absencích. S Danielou Digrinovou a Pavlínou Šimáňovou jsme rozebrali, jak to vypadá ve volejbalové kabině i na palubovce.

S favority už si nechodíme jenom pro fotku. Eurobasket u nás uspěl – Jakub Kudláček, Michal Ježdík

Zažívá český basket pouze generační úspěch, nebo už jsou podmínky nastavené tak, že to nebude ojedinělý výkyv? Kdo se v budoucnu stane tahounem reprezentace?

Jedna loď na olympiádě? Není to prokletí, díky tomu jsme nejlepší – Vít Přindiš

Vítek ani jako současný světový šampión nemá kvůli přísným pravidlům a nominačním kvótám jistotu účasti na následujících olympijských hrách. Jak si může vybojovat letenku do Paříže 2024?

Vítězové dělají to, co poražení dělat nechtějí – Martin Fuksa

„Nebuďte furt jen doma za počítačem. Jděte ven a užívejte si offline svět, protože opravdový život se odehrává venku,” vzkázal mladým klukům úspěšný kanoista Martin Fuksa, kterého jsme přivítali u mikrofonu v 89. díle našeho podcastu Přes Příkop.