Poslouchejte podcast Přes Příkop

Podcast překračující hranice sportu. Místo pro příběhy, které mají sílu inspirovat a hosty, co stojí za to slyšet. S trenéry, sportovci a dalšími osobnostmi rozebíráme do hloubky sportovní zákulisí.

Nalaďte nás na všech podcast platformách

Jsme na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Nejnovější díly

Starší díly najdete ve všech podcastových aplikacích 👇🏼

Ty hraj, my se postaráme. Proč vedeme sportovce k závislosti? – Vacek & Němec

Nejeden světový sportovec utopil vydělané jmění v hazardu a dalším ukončila kariéru závislost na návykových látkách. Jsou sportovci ohrožená skupina?

Na tribuně vedle sebe nesedíme, ale jako majitelé se shodneme – Janeček & Novotný

Jaké je vlastnit a řídit volejbalový klub? To jsme rozebrali s majiteli českých top celků, které letos dokráčely do finále play off a o titulu rozhodlo až prasátko v pátém setu posledního utkání.

Učím sportovce odpuzovat prohry. Jídlo ovlivňuje emoce – Vít Schlesinger

Vít Schlesigner pomáhá sportovcům posouvat jejich hranice. Svým přístupem, který nazval sporthacking, hledá cesty, jak může vrcholový sportovec zocelit svou hlavu, zlepšit výkon, a hlavně cítit radost a naplnění z toho, co dělá.

Hokej jako národní sport? Stačí pár kroků a bude to jinak – Vilém Franěk

Co rozhoduje o popularitě sportů? Tradice, hráčská základna, ale i umění komunikovat. Proč jsou některé nové sporty všude, zatímco zaběhlé svazy vyklízí mediální prostor?

Vánoce jsem za 16 let slavila doma jednou. Jedu na 100 % – Helena Havelková

Kam přišla, tam platila za elitní smečařku a rozdílovou hráčku. Helena Havelková dokázala v prestižních zahraničních klubech vyhrát skoro všechno, ale ve sbírce ji chybí velké úspěchy s nároďákem. Co se s tím rozhodla dělat?

Na rozdíl od Sparťanů si myslím, že Křetínský fotbalu rozumí – Pavel Hartman

Po delší pauze se vracíme do fotbalového prostředí, abychom s novinářem, ale zároveň i trenérem a absolventem FTVS, Pavlem Hartmanem, probrali jeho zákulisí.

V MMA teď za rvačky dostávám místo poznámek peníze – Matěj Kuzník

U mikrofonu jsme přivítali fightera Matěje Kuzníka. Proč se rvaním se v ringu začal, a jak se tento sport změnil v posledních letech? Dá se trénovat boj bez toho, aby člověk na tréninku dostal nakládačku? Jak vlastně vypadá svět profesionálního zápasníka?

Stříbro na olympiádě? Super, ale nežiju z jednoho závodu – Lukáš Rohan

Změní olympijská medaile člověk život? Neztratí sportovec drive a chuť dál tvrdě trénovat? Nejen tahle témata jsme probrali s vodním slalomářem Lukášem Rohanem, který loni na olympiádě v Tokiu vybojoval parádní stříbro.

Za 24 hodin ultramaratonu prožijete celý život – Radek Brunner

Prožíváš při ultramaratonu krizi? „Jo, vždycky mezi pátou a šestou hodinou zvracím, takže už s tím můžu počítat.“ Radek Brunner je jeden z nejúspěšnějších českých ultramaratonců. Ročně naběhá kolem 8 tisíc kilometrů a během první vlny covidu si střihl na páse virtuální závod, při kterém natočil přes 400 km a skončil na celém světě druhý.

Výsledky si nepamatuju, pocity ano. V Pekingu mě bolely nohy – Jessica Jislová

Biatlonistka Jessica Jislová za sebou má nejúspěšnější sezónu ve světovém poháru. Co ji nakoplo? Podle statistik si letos udržela nejvyšší úspěšnost střelby, v čem je její síla?